Demontaż montaż

Regeneracja turbosprężarek

Turbina pełni w samochodzie niezwykle ważną funkcję, co sprawia, że stanowi nieodzowny element silników. To właśnie turbosprężarki odpowiadają za wzrost mocy silnika i tym sposobem pozwalają na szybszą jazdę. Niestety podobnie jak inne części samochodowe, tak samo i w tym przypadku niezbędne są regularne kontrole diagnostyczne w celu weryfikacji aktualnego stanu urządzenia. Firma EcoSerwisDPF zachęca kierowców z Krakowa i innych rejonów Małopolski do skorzystania z profesjonalnych usług w zakresie napraw i regeneracji turbin.

Regeneracja turbosprężarek Kraków – co powoduje uszkodzenie turbiny?

W zdecydowanej większości przypadków problem wadliwego działania turbosprężarki jest uwarunkowany nieprawidłową eksploatacją tego urządzenia. Przeważnie idzie to w parze z brakiem poszanowania samochodu od strony funkcjonalnej. Wielu kierowców sądzi, że awarie turbin są spowodowane dużym przebiegiem samochodu – nic bardziej mylnego! Regularna diagnostyka tego co znajduje się pod maską, pozwala przedłużyć życie pojazdu o wiele lata i to nawet przy przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów. Usterki turbosprężarek mogą być rezultatem:

 • braku czyszczenia filtrów oleju,
 • nieregularnych przeglądów stanu turbiny lub całkowitego ich braku,
 • niewymieniania oleju silnikowego i niekontrolowania jego poziomu.

Poza tym nie można zapominać, że turbiny mają własną żywotność. Nawet najbardziej odpowiedzialne użytkowanie auta może doprowadzić do stopniowego zużycia się podzespołów współtworzących sprężarkę.

Naprawa turbin Kraków – po czym rozpoznać problem z turbosprężarką?

Awaria turbosprężarki daje o sobie znać w dość krótkim czasie po pojawieniu się usterki. Oznaki wskazujące na występowanie problemów są naprawdę ciężkie do przeoczenia. Uszkodzona turbina powoduje m.in. odczuwalny spadek mocy silnika, obecność charakterystycznych dźwięków jak piski czy wycie, które pojawiają się głównie w trakcie prób przyspieszenia pojazdu, wyciek oleju z turbosprężarki, awaryjny tryb pracy silnika, nieprawidłowe funkcjonowanie napędu czy też kłębiący się dym z układu wydechowego.

Pierwsze objawy uszkodzonej turbiny nie powinny być lekceważone! Dlatego firma EcoSerwisDPF zaprasza osoby z Krakowa i okolic na naprawę turbin. Zajmiemy się dokładną analizą urządzenia i zaproponujemy właściwe rozwiązanie, co pozwoli ograniczyć ryzyko pogłębienia istniejących problemów. Profesjonalna naprawa jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż koszt zakupu nowej turbiny przeważnie wynosi kilka tysięcy złotych! Natomiast dzięki naprawie i odnowie turbosprężarka może posłużyć na kolejne lata.

Regeneracja turbin Kraków – na czym polega?

Proces renowacji i regeneracji turbosprężarek jest procesem wieloetapowym, który wymaga odpowiedniego doświadczenia z zakresu mechaniki pojazdów oraz niezbędnego sprzętu. Dlatego też samodzielna naprawa turbiny przeważnie kończy się fiaskiem, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego uszkodzenia urządzenia. W związku z tym regenerację turbosprężarek w Krakowie warto pozostawić prawdziwym profesjonalistom z firmy EcoSerwisDPF.
W ramach usługi naprawy i odnowy turbin realizujemy:

 • demontaż urządzenia i dokładne czyszczenie części,
 • wymianę uszkodzonych, niefunkcjonalnych i zużytych podzespołów,
 • ponowny montaż turbosprężarki wraz z wyważeniem jej wirników i analizą szczelności.

Wycena ma charakter indywidualny dla każdego urządzenia i w dużej mierze zależy od powagi problemu, który ma zostać rozwiązany. Niemniej jednak koszty te są znacznie mniejsze aniżeli zakup nowej turbiny! EcoSerwisDPF realizuje usługi w trosce o dobro środowiska – nie stosujemy chemikaliów i używamy urządzeń w 100% ekologicznych. Skontaktuj się z nami, jeżeli zależy Ci na Twoim samochodzie!

turbo & dpf rabka zdrój
W skład regeneracji turbosprężarki w naszej firmie wchodzą:

 • Profesjonalnie zregenerowana turbina
 • Protokół potwierdzający wyważenie korpusu turbiny
 • Protokół z ustawienia przepływu powietrza przez łopatki geometrii
 • 12 miesięczna gwarancja

Krok I

 1. Demontaż turbosprężarki na części pierwsze.
 2. Ustalenie przyczyny uszkodzenia.
 3. Ocena stanu elementów turbosprężarki
 4. Mycie elementów turbosprężarki w myjce wysokociśnieniowej z użyciem specjalnej chemii w celu pozbywania się cięższych zabrudzeń turbiny, np. nagarów.
 5. Piaskowanie elementów turbosprężarki w celu pozbycia się zanieczyszczeń oraz rdzy.
 6. Szkiełkowanie mikrokulkami poszczególnych elementów turbosprężarki.
 7. Mycie śrub, nakrętek w myjce ultradźwiękowej aby pozbyć się oleju i zanieczyszczeń.
 8. Ponowne mycie elementów turbosprężarki oraz dokładne wysuszenie.
Turbosprężarki-Rabka-Zdrój
Krok II

 • Proces wyważenia rdzenia odbywa się po dobraniu odpowiedniego adaptera, który działa jako podrzędna obudowa turbiny. Rdzeń w naszej maszynie jest napędzany sprężonym powietrzem do prędkości obrotowej nawet 300 000 obr./min W trakcie doważania rdzeń pracuje w warunkach zbliżonych do rzeczywistej eksploatacji w silniku spalinowym. Maszyna podaje dokładnie wartość masy niewyważenia do korekcji 0,01 gmm, tak aby rdzeń nie odbiegał od fabrycznie nowego.
 • Po procesie wyważania i złożeniu turbosprężarki w całość, kompletne turbosprężarki są montowane na maszynie w uniwersalnym bloku przytrzymującym. Maszyna VSFR mierzy przepływ powietrza, utrzymując stałe ciśnienie na wejściu turbiny. Następie wybieramy określony szablon oprogramowania, który zawiera dane dotyczące prawidłowego przepływu i wartości skoku siłownika dla testowanej turbosprężarki. Zmierzone wartości są wyświetlane na ekranie w formie graficznej i numerycznej, nastawiamy siłownik, aż przepływ będzie zgodny z wartościami w szablonie.
Częściowa nasza realizacja

GALERIA ZDJĘĆ